"Morderczy eksperyment", Shannon Tweed, 1993, reż.  Lawrence Lanoff, plakat

„Morderczy eksperyment”. Kiedy seksterapia pójdzie źle

Tym razem Shannon Tweed gra doktor Rebeccę Mathis, psychoterapeutkę specjalizującą się w problemach seksualnych. W swoim gabinecie prowadzi nietypową terapię – przez szybę obserwuje pacjentów uprawiających seks z wynajętą przez siebie prostytutką. Na tej podstawie decyduje o dalszym leczeniu.
Pewnej nocy zostaje jednak zamordowany jeden z jej klientów. Teoretycznie zmarł na atak serca, okazuje się jednak, że ktoś wstrzyknął mu silny afrodyzjak. A więc: morderstwo. Zabójcy szuka przystojny detektyw Nick Sharkey (znany z filmu „Wykidajło” Gary Hudson), który wda się z seksowną – i zamężną! – panią doktor w płomienny romans. Czy to ona jest morderczynią? Czy Nick jest bezpieczny? Czy fabuła „Morderczego eksperymentu” („Indecent Behavior”) ma jakiś sens?

„Morderczy eksperyment”, Shannon Tweed, 1993, reż.  Lawrence Lanoff

Film w 1993 r. trafił na półki wypożyczalni i jak większość produkcji z Shannon Tweed w roli głównej odniósł sukces komercyjny. Tweed, królowa filmów erotycznych lat 90. a prywatnie – żona lidera zespołu KISS, Gene’a Simmonsa – swą karierę zbudowała grając przez całą dekadę w erotykach udających thrillery akcji. Ten wyróżnia się na tle innych, mniej zręcznie zrealizowanych m.in. klimatem. „Morderczy eksperyment” to nie festiwal scen seksu okazjonalnie przeplatany krótkimi dialogami popychającymi akcję naprzód. Jest tu jakaś historia, bohaterowie mają głębię i zarysowaną psychologię. Rebecca rozwodzi się właśnie z wiarołomnym mężem (znany z serialu „Airwolf” Jan-Michael Vincent), a detektyw Sharkey prowadząc śledztwo odwiedza w szpitalu ciężko chorego ojca, niezłomnego glinę, który przez łzy wyznaje synowi, że bardzo boi się operacji.

Rozwiązanie zagadki i odkrycie tożsamości mordercy nie jest specjalnie zaskakujące, ale też – co wcale nie jest takie oczywiste w filmach tego pokroju – wydaje się logiczne. Film wyreżyserował Lawrence Lanoff, który na koncie ma mnóstwo filmów sygnowanych logiem magazynu „Playboy” a także kilka thrillerów erotycznych, np. „Temptress” z Chrisem Sarandonem i „Intrygantkę” z Kathy Ireland. Tweed wróciła jeszcze w dwóch kontynuacjach „Morderczego eksperymentu”. Powstały w 1994 i 1995 r.